sitodruk przemysłowy

Sitodruk przemysłowy dla branż RTV i AGD cz. 1

21 lip 2022 - Mateusz Skowron

Zarówno druk cyfrowy, jak i offsetowy nie odpowie na całe spektrum zapotrzebowania, jakie generuje branża RTV i AGD w kwestii druku. Instrukcje obsługi i etykiety produktowe (więcej o etykietach) są ważnym elementem produktu jako całości. Odpowiedź za to daje sitodruk przemysłowy. W tym tekście skupię się na równie istotnym, a być może jeszcze istotniejszym aspekcie – płytach czołowych i panelach kontrolnych. To właśnie dzięki nim produkt będzie mógł spełniać swoje przeznaczenie, wykonując polecania wydane przez konsumenta i docelowego użytkownika wyprodukowanego sprzętu. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

  • Jaki wpływ na użytkowanie sprzętu mają dobrej jakości płyty czołowe i panele kontrolne
  • Jakie są rodzaje paneli umożliwiających sterowanie urządzeniem.
sitodruk przemysłowy

Płyty czołowe i panele kontrolne kluczowym elementem urządzenia – jakie możliwości daje sitodruk przemysłowy

Sprzęt elektroniczny byłby jedynie skomplikowaną ozdobą, jeśli nie zawierałby elementu zdolnego przyjąć od użytkownika polecenia, który dopiero wtedy wykorzysta potencjał zakupionego urządzenia. Przykładem niech będą pralki. Oferują one wiele trybów pozornie tej samej czynności – utrzymywania odzieży w czystości. To od posiadacza pralki zależy rodzaj, czy kolor umieszczonych w bębnie ubrań. Tutaj rolę przejmuje drukarnia. Od jej jakości oraz precyzji druku zależeć będzie idealne umiejscowienie elementów świetlnych czy czytelność opisanych funkcji pralki. Nietrwałe farby lub brak dbałości o sterylność pomieszczeń może sprawić, że jeszcze sprawne urządzenie straci na swojej użyteczności. Po prostu korzystanie z niego przestanie być intuicyjne.

sitodruk przemysłowy

Rodzaje paneli sterujących urządzeniem

Potrzeby, które stawiają przed nami różnego kształtu i rodzaje sprzętu elektronicznego sprawiły, że w naszej ofercie są aż trzy rodzaje paneli sterujących. W istocie spełniają one tę samą funkcję. Można je zastosować w zależności od zarezerwowanego na urządzeniu miejsca czy dostępnych w konkretnym przypadku możliwości.

  • Panele membranowe – wykorzystuje się głównie jako panele operatorskie do różnego rodzaju elektroniki użytkowej. Składają się z kilku warstw i mimo niewielkiej grubości są bardzo trwałe. Do produkcji wierzchniej warstwy wykorzystuje się transparentną folię poliwęglanową. Gwarantuje ona wysoką wytrzymałość na wielokrotne naciskanie. Na pozostałych warstwach wykonuje się ścieżki przewodzące z polami kontaktowymi, dzięki którym możliwe jest sterowanie. Mogą być całkiem płaskie lub z przetłoczeniami i uwypukleniami w miejscach przycisków. Panele najczęściej produkuje się ze specjalną warstwą klejąca od spodu, służącą do trwałego połączenia z obudową urządzenia.
  • Panele kontrolne – to elementy wbudowane w przednią część urządzeń elektronicznych i sprzętów AGD. Pełnią one istotną funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim służą do sterowania całym urządzeniem. Panele kontrolne można dowolnie formować i dopasowywać do kształtów całego urządzenia. Tego typu panel można bez trudu przekształcić w dotykowy panel sterujący zastępujący tradycyjne przyciski i pokrętła. W ten sposób wykonane panele kontrolne podnoszą estetykę i funkcjonalność całego produktu.
  • Płyty czołowe – w zależności od typu urządzeń i funkcji jaką mają pełnić, płyty czołowe mają wycięte otwory. Mocuje się tam pokrętła, przyciski i gniazda do podłączenia przewodów. Stosuje się je w urządzeniach elektrycznych, sprzęcie AGD, elektronarzędziach i ich akumulatorach. Panele frontowe mogą mieć także transparentne pola, za którymi można wyświetlić cyfrowe komunikaty wyświetlane przez urządzenie.
sitodruk przemysłowy

Nasi eksperci przygotują dla Ciebie odpowiednią ofertę z uwzględnieniem Twoich potrzeb. Możesz liczyć na eksperckie doradztwo w zakresie doboru rodzaju paneli kontrolnych do Twojego urządzenia.

Jeśli chcesz wykorzystać płyty czołowe lub panele kontrolne które zwiększą estetykę i funkcjonalność produktów, szukasz firmy z wieloletnim doświadczeniem w ich produkcji, wizją ich użyteczności i dysponującej wszechstronnym parkiem maszynowym

Skontaktuj się z nami!

Podobne artykuły

Back to top