automatyczna identyfikacja

Jak usprawnić procesy w przedsiębiorstwie? Przegląd nowości 2020 r. – część II

28 gru 2020 - Marek Gaweł

Co nowego na rynku produktów AutoID automatyzujących procesy produkcji, magazynowania i logistyki? Jak usprawnić procesy produkcyjne?

Zebra, lider rynku urządzeń AutoID nie zwalnia tempa. Jedną z najciekawszych nowości, mogącą mieć wpływ na największą liczbę użytkowników są budżetowe rozwiązania do druku etykiet z kodem kreskowym. To także, co godne uwagi, komputery mobilne, umożliwiające odczyt i przetworzenie danych z tychże kodów.

Drukarki etykiet serii ZD200 to następcy popularnych na rynku GC420d oraz GC420t.

Zebra ZD230, Zebra ZD220

Seria ZD200 to biurkowe drukarki, których głównym atutem jest atrakcyjna cena. Specyfikacja techniczna jest wystarczająca do podstawowych wydruków etykiet na poziomie nawet 2000 etykiet dziennie. Drukarki występują w wersji z drukiem termicznym lub termotransferowym. Podwójne ścianki obudowy z tworzywa oraz w pełni metalowa głowica drukująca – to elementy, które nie są standardem w tej klasie produktów. Opcjonalnie dostępna komunikacja bezprzewodowa (Bluetooth, WiFi) oraz automatyczna obcinarka i dyspenser etykiet zapewniają wysoką uniwersalność produktu.

Komputery mobilne TC21 i TC26 to najlepsze na rynku rozwiązanie klasy ekonomicznej

Zebra TC21 / TC26

Usprawnić procesy produkcyjne pomoże także terminal dotykowy TC21 oraz TC26 to idealne rozwiązanie dla pracowników mobilnych. Najnowszy system operacyjny Android 10, wydajny procesor Qualcomm Snapdragon™ 660 1,8 GHz, klasa szczelności IP67 oraz precyzyjne moduły skanujące 1D oraz 2D to gwarancja niezawodnej pracy. Sprawdzą się przede wszystkim w takich środowiskach jak handel detaliczny, turystyka, gastronomia, logistyka, lekki magazyn czy produkcja.

Dla użytkowników nieco bardziej wymagających, producent zaktualizował serię TC5X.

Zebra TC57x

Nowe modele TC52x oraz TC56x wyposażone są w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm 2,45 GHz, akumulator litowo-jonowy 4150 mAh, zintegrowany skaner kodów kreskowych i 32 GB pamięci flash. Interfejsy komunikacyjne obejmują przede wszystkim Bluetooth 5.0, Wi-Fi (MU-MIMO) i opcjonalnie GSM.

Klasyczny model dedykowany do magazynu i przemysłu również doczekał się odświeżenia

Zebra MC3300x

Zebra MC3300x to kontynuacja jednego z najpopularniejszych na rynku modeli MC3200 oraz MC3300. Szeroki wachlarz możliwych konfiguracji i akcesoriów sprawia, że nie ma sobie równych w tym przedziale produktowym i cenowym. Obudowa płaska, z uchwytem pistoletowym oraz z ruchomym skanerem kodów kreskowych to element wyróżniający tą serię od lat. Idealnym uzupełnieniem możliwości sprzętowych jest pakiet oprogramowania Zebra Mobility DNA.

W 2020 roku Epson finalnie zaprezentował długo wyczekiwaną serię kolorowych drukarek etykiet ColorWorks C6000.

Epson C6000, Epson C6500

Czterokolorowa, atramentowa drukarka etykiet na żądanie bezsprzecznie otwiera nowe możliwości przede wszystkim w branży produkcyjnej. Dzięki nowej opcji wyposażenia drukarki w peeler (dyspenser etykiet) urządzenie można zintegrować z automatycznymi systemami aplikującymi. Epson C6000 umożliwia druk o maksymalnej szerokości 4’’ (108 mm), podczas gdy C6500 o maksymalnej szerokości 8’’ (212 mm). Maksymalna rozdzielczość druku 1200x1200dpi, łatwy i przyjemny interfejs użytkownika sprawia, że nie jest wymagane specjalistyczne szkolenie z obsługi urządzenia. 

ProGlove to niemiecki, stosunkowo nowy producent skanerów ubieralnych. MARK Display, w odróżnieniu od pozostałych modeli producenta posiada wyświetlacz e-ink (papier elektroniczny). Warte podkreślenia jest, że dzięki temu rozwiązaniu operator natychmiast ma dostęp do informacji zwrotnych ze skanowania, a to wartość dodana w procesach kompletacji czy sortowania. MARK Display waży tylko 48 g co czyni go jednym z najlżejszych tego typu urządzeń na rynku – to bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowania. Zaawansowany moduł skanujący umożliwia odczyt nawet z odległości 150 cm. 

Zainteresowanych nowościami roku 2020 firm takich jak Citizen i Honeywell zapraszamy tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany usprawnieniami automatyzując swoje procesy i produkcję skontaktuj się z nami.

Zapytanie

Podobne artykuły

Back to top