Aplikacja etykiet typu flaga. Jak zautomatyzować znakowanie długich produktów o okrągłym przekroju

19 sty 2023 - Michał Wąs

Oznakowanie produktów etykietami przyklejonymi w formie charakterystycznej flagi jest obok naklejania obwodowego etykiet najczęściej spotykanym sposobem na znakowanie długich produktów o okrągłym przekroju takich jak kable, przewody, węże, rurki, profile oraz wszelkiego rodzaju wiązek, szpul lub rolek. Z tego tekstu dowiesz się jak może wyglądać aplikacja etykiet typu flaga.

aplikacja etykiet na flagę na produktach o okrągłym przekroku

Kiedy, gdzie i w jakim celu aplikujemy etykiety typu flaga

Zadaniem etykiety naklejonej w formie flagi jest ułatwienie identyfikacji i odczytania danych przypisanych do produktu przy użyciu np. skanera kodów. Sklejone ze sobą proste końcowe odcinki etykiety mogą zawierać naniesiony wcześniej kod kreskowy, kod 2D lub inną informację tekstowo/numeryczną. Coraz częstsze zastosowanie znajduje używanie etykiet z tagiem RFID (Etykiety rfid). Szczególnie ma to miejsce w branży motoryzacyjnej. Dodatkową funkcjonalnością etykiety naklejonej w formie flagi może być spięcie i złączenie elastycznego produktu zwiniętego w wiązkę lub szpulkę.

Etykiety typu flaga pomagają w spinaniu elastycznych produktów zwiniętych w wiązkę.

Powtarzalne, precyzyjne i wydajne aplikowanie etykiet – to możliwe!

Ręczna aplikacja etykiet typu flaga jest czynnością bardzo trudną i czasochłonną. Ze względu na konieczność dość precyzyjnego wykonania procesu sklejenia ze sobą zakończeń etykiet należy liczyć się z niepowodzeniami i dużą ilością powtórzonych aplikacji, co wiąże się również z odpadami etykiet. Jeśli na stanowisku pracuje się w rękawiczkach to taka aplikacja etykiety może stać się zmorą dla operatorów.

Aplikator etykiet do znakowania węży, rurek, kabli – jak to działa?

Jeśli jest to możliwe to zaleca się automatyzację znakowania produktów. Taka aplikacja etykiet w formie flagi to powtarzalna precyzja i wymagana wydajność.

Automatyczny aplikator etykiet na flagę w procesie znakowanie wytwarzanych produktów pomoże usunąć przyczyny, które dotychczas sprawiały utrudnienia na tym etapie produkcji.

Wychodząc naprzeciw tym trudnościom Etisoft poszerzył swoją ofertę o rozwiązania dedykowane do tego rodzaju znakowania. W zależności od procesu produkcyjnego podawanie produktów do etykietowania i jego odbiór może odbywać się w sposób ręczny lub automatyczny np. przez chwytak robota lub inny system automatyki przemysłowej.

Chcę dowiedzieć się więcej – tu po ofertę!

Podobne artykuły

Back to top