aplikator etykiet na urządzenia AGD

Aplikator etykiet dla przedsiębiorstw AGD 

5 mar 2024 - Michał Wąs

Producenci urządzeń z sektora AGD naklejają na swoje produkty etykiety i oznaczenia różnego typu. Mogą to być etykiety marketingowe, promocyjne, z danymi technicznymi i serwisowymi, tabliczki znamionowe, a także etykiety opisujące klasę energetyczną. W większości przypadków na liniach produkcyjnych AGD operacje naklejania etykiet wykonywane są manualnie. Jest do tego przypisany pracownik, który w trakcie produkcyjnym ma za zadanie wykonanie operacji znakowania. W poniższym tekście skupię się na tym, dlaczego przedsiębiorstwa z branży AGD powinny rozważyć w swojej bieżącej produkcji aplikator etykiet. Skupię się także na kwestii z jakimi urządzeniami można i warto je zintegrować.

etykiety na urządzeniach AGD

Dlaczego aplikator etykiet to dobre rozwiązanie przy produkcji seryjnej

Standardem jest, że operatorzy linii produkcyjnych w branży AGD mają wymóg pracy w rękawiczkach. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa oraz dla zachowania jakości i estetyki wytwarzanych produktów. Manualne odklejanie etykiet lub pobieranie ich z automatycznych dyspenserów/podajników jest utrudnioną operacją zabierającą dużo czasu. Może ona też mieć wpływ na cele jakościowe i wydajnościowe. Ze względu na możliwy pośpiech podyktowany czasem trwania taktu produkcyjnego realne jest niebezpieczeństwo, że pełne znakowanie produktu nie zostanie wykonane. 

aplikacja etykiet na urządzenia AGD

Produkcję seryjną w branży AGD często realizuje się przy stałych gabarytach produktów końcowych lub ulegają one niewielkim zmianom. Pozwala to na łatwą implementację rozwiązania do automatycznej aplikacji etykiet. Biorąc pod uwagę, że większość operacji montażowych w produkcji tego typu sprzętu odbywa się manualnie, z wyznaczonym maksymalnym czasem taktu dla każdego stanowiska, można w łatwy sposób wkomponować w taki proces automatyczny aplikator etykiet.

Poznaj etykieciarkę przemysłową i 5 korzyści z jej stosowania!

W przypadku powtarzalnego pozycjonowania produktów zapewni on skuteczne i dokładne naklejanie etykiet. Pneumatyczne rozwiązania, jakie stosuje się w tego typu urządzeniach dla sektora AGD wyposaża się w specjalnie zaprojektowaną końcówkę nakładającą etykietę. Co istotne, mimo kontaktu z powierzchnią produktu nie spowoduje ona jego wgniecenia lub zarysowania podczas doklejania etykiety. Jest to idealne rozwiązanie do aplikacji etykiet oraz tabliczek o dużych i małych rozmiarach zarówno na powierzchnie płaskie, jak i wypukłe. 

etykiety aplikowane na urządzenia AGD

Tego typu pneumatyczne aplikatory etykiet posiadają niewielką ilość elementów ruchomych. Mogą więc z powodzeniem pracować w otoczeniu innych pracowników na linii produkcyjnej nie stwarzając dla nich zagrożenia.  

Sprawdź, co oferujemy branży AGD!

Z jakimi urządzeniami można zintegrować automatyczny aplikator

W przypadku konieczności naklejenia etykiety do której wymagane jest nadrukowanie indywidualnej informacji (np. numeru seryjnego, wyniku testu) aplikator pneumatyczny można wyposażyć w moduł drukarki termotransferowej. Podobnie, gdy klejona etykieta ma znacznik RFID i konieczny jest zapis dedykowanych informacji w jego wewnętrznej pamięci. 

Automatyczny system aplikujący etykiety w sektorze AGD można w łatwy sposób zintegrować z opcjonalną kamerą wizyjną lub skanerem kodów. Natychmiast po naklejeniu etykiety następuje sprawdzenie obecności etykiety na produkcie lub inspekcja jej położenia. Dodatkowo można zweryfikować kody (kreskowy lub 2D) oraz napisy/cyfry i inne charakterystyczne elementy graficzne będące składnikami etykiety. Poprawna weryfikacja zwalnia produkt do kolejnego etapu w procesie produkcyjnym z zapewnieniem poprawnie wykonanego procesu automatycznego znakowania produktu. 

Chcesz zautomatyzować i zintegrować swoją produkcję o systemy drukujące i aplikujące?

Spytaj o ofertę!

Podobne artykuły

Back to top