Etykiety chemiczne GHS

Etykiety chemiczne GHS – zestaw etykiet samoprzylepnych przeznaczony do znakowania produktów zgodnie z Globalnym Zharmonizowanym Systemem Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów (GHS/CLP). System określa minimalną wielkość standardowej etykiety w stosunku do pojemności opakowania substancji chemicznej lub jej mieszaniny. Reguluje sposób opisu oraz minimalną wielkość piktogramów komunikujących o zagrożeniach. Ze względu na specyfikę branży chemicznej najczęściej stosuje się etykiety foliowe, rzadziej papierowe.

  • zgodne z systemem GHS/CLP
  • standardowe rozmiary etykiet
  • możliwość druku kolorowych oznaczeń na drukarkach do etykiet

Zastosowanie

branża-chemistryobszar-laboratory
Zapytanie ofertowe

Etykiety chemiczne – producent

Etisoft jest producentem etykiet chemicznych zgodnych ze światowym standardem GHS. Etykiety chemiczne projektowanie są zgodnie z wytycznymi zawartymi rozporządzeniu CLP. Drukowane są na trwałych etykietach odpornych na środki chemiczne, detergenty, wilgoć, zmiany temperatury i promieniowanie UV. Odbiorcami etykiet są producenci i dystrybutorzy substancji i mieszanin chemicznych. Etykiety produkowane są zgodnie z normami IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001, zapewniając tym samym niezmiennie najwyższą jakość i powtarzalność produktu.

Etykiety chemiczne – wymagania

Wymagania prawne, dotyczące znakowania substancji i mieszanin chemicznych stwarzających zagrożenie, określa rozporządzenie CLP (Rozporządzenie Komisji UE w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin). Przepisy określają m.in. minimalną wielkość etykiety w stosunku do pojemności opakowania substancji chemicznej lub jej mieszaniny. Zgodnie z rozporządzeniem CLP etykieta chemiczna  powinna być wydrukowana w języku urzędowym dla terytorium, na którym substancja lub mieszanina jest wprowadzana do obrotu. Etykieta GHS  musi zawierać dane producenta lub dystrybutora, informacje charakteryzujące substancję, jej ilość w opakowaniu, rodzaj zagrożenia, hasło ostrzegawcze i piktogramy, zgodne z przyjętymi oznaczeniami GHS. Te właśnie wymagania spełniają trwałe etykiety chemiczne produkowane przez Etisoft.

Etykiety chemiczne na zamówienie

Etykiety chemiczne projektowane i produkowane są zgodnie z wytycznymi klienta, spełniając zarazem wymagania podane w rozporządzeniu CLP. Rodzaj etykiet i kleju dobierany jest indywidulane, zależnie od rodzaju opakowania, na którym etykieta będzie umieszczona (metalowa beczka, plastikowy kanister, szklana butelka). Również technika nadruku uzależniona jest do rodzaju znakowanej substancji a także warunków w jakich substancja będzie przechowywana. Dobrze zaprojektowane i wydrukowane etykiety chemiczne gwarantują czytelność informacji przez cały okres użytkowania preparatu. Odporność etykiet chemicznych badana jest w naszym laboratorium zgodnie z wytycznymi podanymi przez klienta.

Etykiety chemiczne dla producentów odczynników

Etisoft jest producentem etykiet chemicznych GHS dla polskich i europejskich producentów i dystrybutorów odczynników chemicznych. Współpracując z największymi firmami z branży chemicznej zdobyliśmy ogromne doświadczenie. Śledzenie nowości na rynku materiałów samoprzylepnych i technik nadruku pozwala nam oferować rozwiązania na najwyższym światowym poziomie. Wieloletnia współpraca z producentami substancji chemicznych i ich  zadowolenie są tego najlepszym dowodem.

Etykiety chemiczne – dlaczego warto wybrać je z oferty Etisoft

Współpraca jaką oferujemy naszym klientom opiera się na bezpieczeństwie technologicznym oraz na zapewnieniu odpowiednich zdolności wytwórczych. Partnerskie relacje z największymi dostawcami surowców zapewniają ciągłość produkcji i utrzymanie terminów dostaw oraz gwarantują niezmienną wysoką jakość oferowanych produktów. Jest ona poparta licznymi certyfikatami.

Potrzebujesz etykiety GHS do oznakowania substancji chemicznej ?

Dobrze trafiłeś. Zaprojektujemy, przetestujemy i wyprodukujemy etykiety zgodne z Twoimi wymaganiami.

Nie czekaj. Skontaktuj się z nami już dzisiaj.

Back to top